13:14

23 серпня - День Державного Прапора України


     Прапор є одним з головних символів державності. Тому для нас, як для громадян молодої і перспективної країни, День Державного прапора є одним з найголовніших свят року.

Вперше поєднання жовтого і блакитного з'явилося на гербі Київської держави в XIV столітті, після чого воно в буквальному сенсі захопило герби міст, княжих та інших знатних родів по всіх землях Русі-України. А набагато пізніше цю традицію перехопили борці за незалежність України, - козаки, - використовуючи ці кольори в своїх прапорах і хоругвах.

     Це цікаво: Вважається у ватажків Аріїв штандарт теж був жовто-блакитний.

     А застосовувати жовто-блакитний стяг в якості державного прапора в 1848 почали жителі Галичини. Під час української революції 1917-1921 років «тренд» підхопила Українська Народна Республіка (УНР) і Українська Держава (Другий Гетьманат). А в 1991 році після розвалу СРСР синьо-жовте полотнище почали використовувати як прапор Незалежної України.

     Фактичний статус державного символу наш прапор отримав 18 вересня 1991 і утвердився в ньому 28 лютого 1992. В указі «Про затвердження державним прапором Національного прапора» значилося, що Державний прапор України - біколор з двох рівних горизонтальних смуг синього і жовтого кольору. Співвідношення ширини і довжини полотнища становить 2:3.

    Спочатку День Державного прапора України відзначали тільки на місцевому рівні. Його святкували виключно в Києві 24 серпня, так як в цей день в 1990 році синьо-жовтий прапор вперше був піднятий над міською мерією. Святкування змістилося через те, що 23 серпня 1991 група народних депутатів внесла біколор до сесійної зали Верховної Ради.

     Традицію відзначати День прапора на офіційному рівні закріпив указ другого Президента України Леоніда Кучми «Про День Державного прапора України» від 23 серпня 2004. Додатково її підкріпив указ третього Президента - Віктора Ющенка «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987 ». Метою святкування є «... вшанування багатовікової історії українського державотворення, государственной символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України...».

    


avatar